Test na koronawirusa w 15 minut

test na koronawirusa jest to badanie serologiczne polegające na identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2. Wirus ciężkiego ostrego zespołu oddechowego SARS-CoV-2. Badanie przeciwciał przeciw SARS CoV...
test na koronawirus

test na koronawirusa jest to badanie serologiczne polegające na identyfikacji przeciwciał IgM i IgG specyficznych dla koronawirusa SARS-CoV-2. Wirus ciężkiego ostrego zespołu oddechowego SARS-CoV-2. Badanie przeciwciał przeciw SARS CoV 2, określane także jako test serologiczny, wykrywa obecność w próbce krwi przeciwciał wytworzonych przeciwko koronawirusowi SARS CoV 2. Przeciwciała wytwarzane są w odpowiedzi na infekcję, gdy organizm walczy z konkretną bakterią czy wirusem, lub w odpowiedzi na podanie szczepionki. W ten sposób budujemy odporność na zachorowanie na chorobę powodowaną przez daną bakterię lub wirusa. Obecność we krwi przeciwciał IgM i IgG charakterystycznych dla koronawirusa SARS-CoV-2 może świadczyć o przebyciu zakażenia lub czynnej infekcji.
Jak przeprowadzić badanie testem kasetkowym na covid?
Test przeprowadza się poprzez nałożenie kropli krwi na kasetkę testową oraz dodanie dwóch kropli bufora. Krew pobiera się poprzez nakłucie palca. Wynik należy odczytać w ciągu 15-20 minut. Wynik odczytany później niż po 20 minutach może dać błędny rezultat.
Kiedy powinno się wykonać test na przeciwciała koronawirusa?
– w przypadku podejrzenia kontaktu z zakażonym u osoby bez objawów wskazujących na zakażenie
– przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu lub zakończeniu kwarantanny
– w celu wykrycia osób, które przechodzą infekcję bezobjawowo lub skąpo objawowo
– w badaniach epidemiologicznych dla ustalenia szerzenia się zakażenia
– w celu różnicowania z innymi chorobami o objawach grypopodobnych
Jak wygląda wynik badania?
Wynik testu może być:
– pozytywny w obu klasach IgM i IgG,
– pozytywny w klasie przeciwciał IgM przeciw koronawirusowi SARS CoV 2, negatywny w klasie przeciwciał IgG (zazwyczaj te przeciwciała wytwarzane są prawie jednoczasowo)
– pozytywny w klasie przeciwciał IgG przeciw koronawirusowi SARS CoV 2, negatywny w klasie IgM
– negatywny, gdy nie stwierdza się obecności przeciwciał przeciw koronawirusowi SARS CoV 2.
Wynik może być także nierozstrzygający. Oznacza to, że do wydania wyniku konieczne jest ponowne pobranie materiału do badania.

Secciones
EspañaTecnología

Otros: